Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

AKTUÁLNĚ K SITUACI NA FILIPÍNÁCH – TAJFUN HAIYAN

Ahoj přátelé, potápěči, cestovatelé a milovníci moří.

Všechny nás zaskočila momentální situace na Filipínách, kterou způsobil tajfun Haiyan. V neděli (10.11.2013) jsme kontaktovali všechny resorty, se kterými spolupracujeme, abychom zjistili aktuální stav.

Pouze jeden náš partner na ostrově Malapascua byl zasažen tajfunem a jeho resort byl poškozen.

Ostatních destinací (Bohol, Panglao, Negros, Mindoro atd.), kam běžně jezdíme, se tajfun Haiyan ani nedotkl.

A právě z ostrova Malapascua přišla prosba ke všem k potápěčům a cestovatelům: „Prosíme všechny, kteří měli v plánu cestovat na Malapascua, aby neměnili cíl svojí cesty".

Všichni Filipínci již od pátku pracují na odstranění škod. Obyvatelé poškozených oblastí, vlastníci a provozovatelé potápěčských a ubytovacích středisek pracují dnem a nocí na tom, aby již na vánoční svátky mohli turisté přijet na ostrov Malapascua.

POKUD MÁTE ZÁJEM POMOCI POSTIŽENÝM OBLASTEM, VÍCE INFORMACÍ ZDE.

Něco málo k počasí na Filipínách obecně - Přímořské Filipíny mají zhruba tři roční období: chladné – tag-lamig (prosinec, leden, únor), horké – tag-init (březen, duben, květen) a deštivé – tag-ulan (červen až listopad) a právě tajfuny jsou v 99% případů v období deštivém.

Žádné mezinárodní letiště nebylo nijak poškozeno, pouze mezinárodní letiště v Cebu mělo na 5 hodin přerušeno provoz.

Všechny naše cílové destinace vyjma ostrova Malapascua jsou od centra neštěstí vzdáleny minimálně 300 km vzdušnou čarou.

Connex Diving