Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Termín II. 2015 - 17 dnů / 14 nocí (ostrovy Malapascua a Cebu - Moalboal)

Předpokládaný program pobytu na Filipínách

Předpokládaný program pobytu na Filipínách

Odlet: 03.03.2015
Přílet: 19.03.2015

•1.den odlet Praha – Hongkong – Cebu
•2.den přílet na Filipíny a transfer na ostrov Malapascua
•2.-7.den ubytování 6 nocí v malém resortu v bungalovech pro 2 osoby s vlastní terasou, koupelnou, WC a klimatizací s ventilátorem. Organizujeme zde potápěčské výlety (i pro nepotápěče). Specialitou je potápění na vrak Dona Marylin. Tento 100m dlouhý trajekt zajišťující přepravu cestujících mezi Cebu a Manilou ztroskotal při tajfunu v roce 1988. V současné době je už vrak (hloubka 18-32m) součástí mořského ekosystému. Jeho vnější části pokrývají koráli a poskytují útočiště rybám dorůstajícím zde nadprůměrných rozměrů. Malapascua má 5 dostupných vraků.
•8.den transfer na ostrov Cebu a pobyt v Cebu
•9.den transfer na Moalboal
•9.-15.den ubytování 7 nocí v malém resortu v bungalovech pro 2 osoby s vlastní terasou, koupelnou, WC a klimatizací s ventilátorem. Organizujeme zde potápěčské výlety (i pro nepotápěče). Specialitou je potápění na ostrově Pescador, který je poslední dobou mezi potápěči známý hlavně kvůli hejnům sardinek, které přitahují velké predátory. Potápění mezi mraky sardinek je zážitek, který by si žádný potápěč neměl nechat ujít. Co se nepotápěčských výletů týče, máme možnost navštívit krásné vodopády Kawasan či farmu na pěstování orchidejí.
•16.den transfer do Cebu. Možnost nákupů atd.. Transfer na letiště a odlet Cebu - Hongkong - Praha.
•17.den přílet Praha

Cena zahrnuje: ubytování 14 nocí v resortu, transfery a trajekty, asistenci českého průvodce a instruktora potápění, 12 ponorů dle lokalit.

Cena nezahrnuje: letenky včetně poplatků*, nadváhu na lodích a při transferech, stravování (na Filipínách velice levné, cca 15 USD/os./den). Snídaně a polopenzi je možno zajistit přímo v resortu. Cena snídaně od 2 USD, oběd nebo večeře od 5 USD. Jídlo v luxusní restauraci cca 20 USD. Všeobecně je na Filipínách velmi levně, což se týká i jídla, pití alko i nealko. Dále cena nezahrnuje příplatek za jednolůžkový pokoj, cestovní/potápěčské pojištění, odletovou taxu cca 15 USD, taxy za mořské rezervace.

Námi organizované potápění obsahuje:
•12x ponor na ostrovech Malapascua, Moalboal a Pescador
•potápění nad rámec organizovaných ponorů - cca 25 EUR/ponor

Cena 1 550,- USD (± 60 USD)

*Ceny letenek včetně poplatků se pohybují v cenových relacích 17 500 Kč až 25 000 Kč. Ceny se odvíjejí od termínů, leteckých společností, délky letů, počtu přestupů a včasné rezervace.

Letenky zajištuje naše agentura z důvodu zajištění nadváhy +10kg na potápěčské vybavení ZDARMA.

Pobyt je vhodný i pro nepotápějící se osoby. Filipíny mají opravdu co nabídnout.

Potápění

Facebook