Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Termín I. 2015 - 17 dní / 14 nocí (ostrovy Bohol - Panglao a Malapascua)

Předpokládaný program pobytu na Filipínách

Předpokládaný program pobytu na Filipínách

Odlet: 24.02.2015
Přílet: 11.03.2015

•1.den odlet Praha – Hongkong – Cebu
•2.den přílet na Filipíny a transfer na ostrov Bohol - Panglao
•2.-8.den ubytování 7 nocí v uzavřeném resortu v prostorných bungalovech pro 2/3 osoby s vlastní terasou, koupelnou, WC, klimatizací a stropním ventilátorem. V oknech je síť proti hmyzu. Součástí resortu (ubytovacího areálu) je bazén se sladkou vodou a restaurace s barem. Resort je přímo u moře, kde je i potápěčská základna. Organizujeme zde potápěčské výlety (i pro nepotápěče). Specialitou je potápění a výlet na ostrov Balicasag, kde je k vidění neuvěřitelné množství barakud a tuňáků (v řádu tisíců kusů). Dále organizujeme výlety na motorkách na zajímavá místa ostrova. Specialitou těchto výletů jsou Chocolate Hills, které patří mezi nejzajímavější přírodní památky na Filipínách. Další výlety směřují k vodopádům, jeskyním, historickým památkám. Také můžeme navštívit včelí farmu, muzeum mušlí, kohoutí zápasy, motýlí rezervaci, rybí trhy, primáty Tarsier (nejmenší primát na světě), řeku Loboc atd..
•9.den transfer na ostrov Malapascua
•9.-14.den ubytování 6 nocí v malém resortu v bungalovech pro 2 osoby s vlastní terasou, koupelnou, WC a klimatizací s ventilátorem. Organizujeme zde potápěčské výlety (i pro nepotápěče). Specialitou je potápění na vrak Dona Marylin. Tento 100m dlouhý trajekt zajišťující přepravu cestujících mezi Cebu a Manilou ztroskotal při tajfunu v roce 1988. V současné době je už vrak (hloubka 18-32m) součástí mořského ekosystému. Jeho vnější části pokrývají koráli a poskytují útočiště rybám dorůstajícím zde nadprůměrných rozměrů. Malapascua má 5 dostupných vraků.
•15.den transfer na ostrov Cebu. Možnost nákupů atd.. Transfer na letiště a odlet Cebu - Hongkong - Praha
•16.den přílet Praha

Cena zahrnuje: ubytování 13 nocí v resortu, transfery a trajekty, asistenci českého průvodce a instruktora potápění, 12 ponorů dle lokalit.

Cena nezahrnuje: letenky včetně poplatků*, nadváhu na lodích a při transferech, stravování (na Filipínách velice levné, cca 15 USD/os./den). Polopenzi nebo snídaně je možno zajistit přímo v resortu. Cena snídaně od 2 USD, oběd nebo večeře od 5 USD. Jídlo v luxusní restauraci cca 20 USD. Všeobecně je na Filipínách velmi levně, což se týká i jídla, pití alko i nealko. Dále cena nezahrnuje příplatek za jednolůžkový pokoj, cestovní/potápěčské pojištění, odletovou taxu cca 15 USD, taxy za mořské rezervace.

Námi organizované potápění obsahuje:
•12x ponor na ostrovech Panglao, Balicasag, Pamilacan a Malapascua
•potápění nad rámec organizovaných ponorů - cca 25 EUR/ponor

Cena bude upřesněna - cca 1550,- USD

*Ceny letenek včetně poplatků se pohybují v cenových relacích 17 500 Kč až 25 000 Kč. Ceny se odvíjejí od termínů, leteckých společností, délky letů, počtu přestupů a včasné rezervace.

Letenky zajištuje naše agentura z důvodu zajištění nadváhy +10kg na potápěčské vybavení ZDARMA.

Pobyt je vhodný i pro nepotápějící se osoby. Filipíny mají opravdu co nabídnout.

Potápění

Facebook