Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Potápění Negros - Sipalay

SS PANAY wreck
Za druhé světové války patřily vody kolem Sipalay k námořním trasám, kde pluly lodě zásobující ostrovy střelivem. SS Panay byla potopena v březnu 1942 japonským torpédem. Loď je dlouhá cca 90 metrů a je stále v dobrém stavu. Uvnitř vraku jsou k vidění plynové masky, které se nacházejí ve skladu.  Hloubka 33 - 41 metrů.

MS JOJO wreck
Vrak nákladní lodi, která se potopila v 80-tých letech. Výborný stav. Hloubka 22 až 33 metrů. K vidění je zde spousta ryb, obzvlášť mnoho velkých perutýnů a když budeme mít štěstí, uvidíme také velké okouny.

JULIENS wreck
Vrak, který leží v poměrně malé hloubce (6-7 metrů) a tudíž je vhodný i na šnorchlování. Je to vlastně část vraku, rozptýlená ve větší oblasti. Najdeme zde velké korály a spoustu ryb.

DA-WEST
Ĺokalita, kde můžeme vidět spoustu velkých ryb - barakudy, tuňáky a a případně žraloky. Útes začíná v hloubce 33 metrů a klesá až do hloubky 45 metrů. Jsou zde k vidění také velké gorgonie.

Sunken Island
Podmořský ostrov, který je domovem pro spoustu ryb. Jsou zde také velké korály - větevník deskový. Hloubka 8 - 38 metrů.

Cathedral Tower
Hluboký ponor skrz krásnou podvodní soutěsku se spoustou korálových věží. Mnoho ryb a nahožábrých plžů. Hloubka 22 - 40 metrů.