Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Potápění Negros - Dauin

Dauin Sanctuary
Lokalita, která se nachází jižně od Dumaguete. Tento velký korálový útes je domovem pro různé druhy klaunů, žlutoocasé barakudy. Jsou zde k vidění i želvy. Maximální hloubka 30 m.

Masaplod Sanctuary
Tato mořská rezervace je domovem pro stovky druhů ryb. Mořských živočichů je tu tolik, že je prostě nemůžeme přehlédnout :-). Mezi běžné druhy, které tu potkáme, patří trnuchy skvrnité, červení chňapalové, kanicové tmaví, ropušnice, chrochtalové, murény, rozedranci (frogfish) a netopýrníci. Rezervace je i domovem pro mnoho nahožábrých plžů a krevet. Masaplod Sanctuary se dělí na dvě části - Masaplod sever a Masaplod jih. Hloubka od 5 do 22 metrů.

The Pier
The Pier of Dumaguete Coconut Mill (oficiálně nazýván DuCoMi Pier) je velmi neobvyklá potápěčská lokalita, která se stává stále více známou. Je zde několik pilířů, které jsou od sebe vzdáleny jen pár metrů. Toto lodní molo bylo původně používáno k nakládce a vykládce kokosových produktů, rýže apod.. Pilíře jsou porostlé měkkými korály a houbami. Sluneční světlo pronikající mezi pilíři, siluety potápěčů, to je opravdový ráj pro fotografy. Můžeme zde potkat rozedrance, nahožábré plže, ropušnice, listové ropušnice, mořské koníky, krevety harlekýn, chobotnice a mořské hady. Maximální hloubka 24 m.

Sibulan House Reef
Leží severně od Dumaguete. Písečno-skalnaté dno porostlé mořskou trávou a jednotlivými bloky korálů zde sahá do hloubky 20 m. Toto místo není tak zajímavé ve dne, jako při nočních ponorech. Noční ponory jsou tu opravdu krásné. Můžeme zde vidět chobotnice, španělskou tanečnici, pavoučí kraby, hvězdice a různé mušle.

Brocolli Reef
Další lokalita severně od Dumaguete. Toto místo je doporučeno těm potápěčům, kteří rádi obdivují různé druhy korálů. Útes dostal své jméno podle měkkého korálu Dendronephthya, který vypadá jako brokolice. Jsou zde rejnoci, hvězdice, úhořovci (garden eel) a hadi.

Polo I a II
Severně od Brocolli Reef najdeme další zajímavou lokalitu. Jedná se o dva podmořské pahorky. Začínají v hloubce 5 m a svažují se až do hloubky 30 m. Jsou porostlé různými druhy měkkých a tvrdých korálů vč. "tablecorals" a také jsou zde gorgonie. Kvůli množství planktonu není na této lokalitě tak dobrá viditelnost, ale díky tomu je šance spatřit velká hejna ryb.

Ostrov CEBU - OSLOB

Žraloci velrybí (Whale Shark watching)
Lokalita, kde je 100% zaručen výskyt velrybích žraloků. Místo, kde žraloky můžeme pozorovat se nachází 10 km od města Oslob v jihozápadní části ostrova Cebu. Potápění se žraloky je zde poměrně novou záležitostí, začalo v roce 2011.

Podívejte se na video, které v Oslobu natočili potápěči ze ScubaZoo.