Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Potápění Mindoro - Sabang

Coral Garden
Vynikající lokalita pro potápěče zařátečníky a fotografy. V této krásné korálové zahradě najdeme mnoho velkých korálů roztroušených po písčitém dně od pláže až do hloubky 10 metrů. Co se týče druhů korálů, uvidíme zde větevník deskový (table coral), větevník parožnatý, větevník křehký (staghorn coral), dále houby sudovité (barrel sponge). Také tu potkáme různé druhy ryb, například bradáče, ploskozubce, sapíny, klipky a pomce. Když se podíváme blíže ke dnu, uvidíme hlaváče, krevety, ropušnice a občas také kanice. Maximální houbka 15 metrů.

Hole in the Wall
Skutečná díra ve stěně je vlastně krátký tunel, který v hloubce 12 metrů vede skrz malou podmořskou horu. Když tímto tunelem proplaveme, můžeme vidět v místě, kde se setkávají proudy, různá hejna ryb. Například tloušťovky (drummer fish), chrochtaly, kranasy a chňapaly. Když plaveme skrz tunel, musíme si dát pozor na perutýny a ropušnice, které se tu schovávají. Horní část stěny je porostlá měkkými korály, které přitahují spoustu barevných útesových rybek. Dále tu také můžeme vidět chobotnice, rozedrance, želvy a mořské hady. Na druhé straně tunelu je další stěna, kde rostou měkké korály a houby, které poskytují útočišě murénám, ježíkům a čtverzubcům. Hloubka 15 metrů.

Canyons
Vzrušující driftový ponor. Zanoříme se v blízkosti Hole in the Wall a necháme se proudem nést hlouběji podél svahu až do místa, kde matka příroda a proudy vytvořily tři velkolepé kaňony v útesu. Kaňony mají kryté stěny a písečné dno, kde si můžeme kleknout a pozorovat nahoře velké ryby bojující v proudu. Uvidíme tu kranasy, tloušťovky, chrochtaly a netopýrníky. Uvnitř kaňonů najdeme chobotnice, ropušnice, mořské hady a další útesové ryby. Na konci třetího a nejhlubšího kaňonu je ve skále usazená stará, 1,5 metru velká kotva. Na tomto místě se často potápěči sdružují než začnou výstup k hladině. Tato lokalita patří mezi ty, kde mohou být spatřeny také velké ryby jako žralok liščí, kladivoun a manty. Maximální hloubka 30 metrů.