Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Výlety Cebu - Moalboal

Farma orchidejí (Orchid Gallery)

Farma orchidejí (Orchid Gallery)

Kdo má rád tropickou květenu, ten by určitě měl navštívit Orchid Gallery v Moalboal. Není to jen obyčejná galerie, ale farma, kde se na několika hektarech pěstují různé druhy krásných orchidejí. Kromě orchidejí si zde můžete prohlédnout mnoho dalších druhů tropických rostlin. Také je tu velký bazén a posezení, kde si můžete odpočinout.

Vodopády Kawasan (Kawasan Falls)

Vodopády Kawasan (Kawasan Falls)

Vodopády se nacházejí asi 30 km jihovýchodně od Moalboal. Je to krásné místo v přírodě, kde se můžete kochat četnými vodopády. První z nich je největší a také tam bývá nejvíce návštěvníků - je zhruba 1 km od vstupu. Po 15 minutách chůze do kopce se objeví další vodpády a zase další. Můžete si zde pronajmout loďku, která vás zaveze přímo pod vodopád, kde si můžete dopřát masáž padajícími proudy vody. Voda zde je chladnější, ale o to více osvěží v teplých tropických dnech.

Bílá pláž (White Beach)

Bílá pláž (White Beach)

Asi 7 kilometrů severně od pláže Panagsama najdete White Beach neboli Basdako Beach. Krásná bílá písečná pláž, která je lemovaná korálovým útesem zasahujícím asi 30 metrů do moře. Ideální pro šnorchlování. Pláž je oblíbeným místem pro setkávání, takže ji buď navštivte během týdne a nebo její severnější část. Podél pláže je několik restaurací, kde se můžete občerstvit.