Potápění Filipíny

Místo, které stojí zato navštívit

Potápění Bohol - Panglao

Ostrov PANGLAO

Ostrov PANGLAO

BBC
Stěna padající do hloubky 25 m, je hustě porostlá gorgoniemi a měkkými korály. Ponor zpříjemní velký výskyt perutýnů, murén, ropušnic, makrel a občas i větších barakud. Ve stěně v 18 m je otvor (krb), který stoupá vzhůru do 8 m.

Jeepney
Písečný svah porostlý korálovými zahradami a jak sám název naznačuje, najdete zde i dva vraky jeepney v hloubce 10 m.

House reef
Překrásně obrostlý reef, který opravdu nabízí vše, co si jen fotograf může přát. Je zde velké množství různých útesových ryb, např. klaunů. Můžete zde vidět i mandarinfish. House reef je vyhledáván hlavně pří nočním potápění.

Sea Quest Wreck
Vrak potápěčské lodi (banka), kde při pozorném zkoumání objevíte i potápěčské láhve a jiné vybavení. Vrak leží na písčitém dně a je v hloubce 35-40 m. U vraku jsou často vidět rozedranci a netopýrníci.

Puntod
Stěna padající do hloubky 40 m. Jsou zde krásné korálové zahrady s různými druhy měkkých a tvrdých korálů. Lokalita je nejzajímavější v hloubce 7-15 m. K vidění tu jsou ropušnice, často rozedranci, netopýrníci a také barakudy.

Doljo
Stěna přesahující 50 m je obrostlá obrovskými gorgoniemi a korály (sloní ucho). Můžete vidět makrely a barakudy. Je zde velká šance potkat liščího žraloka a delfíny.

Ostrov BALICASAG

Ostrov BALICASAG

Je ostrov ležící asi 40 minut lodí jihozápadně od Panglaa. Balicasag je opravdovou perlou, protože je zde zákaz rybaření a je určen pouze pro potápění. Ve vzdálenosti asi 25 metrů od pláže je reef, který obíhá celý ostrov. Většinou se zde uskutečňují dva ponory za sebou.

Black Forrest

Černí koráli dali tomuto místu název. Standardně se vyskytují v hloubkách okolo 50 m, ale zde je najdeme už ve 30 m. Jedná se o reef, který pozvolna padá do hloubky 40 m. Barakudy, tuňáci a napoleoni tvoří krásný kontrast k nádherně bohatému světu malých ryb (klipky, ostenci).

Rico´s Wall

Šikmá stěna porostlá korály, která padá do hloubky 40 m. Jsou zde převisy a mnohé kaverny. Běžně tady uvidíte hejna bodloků Vlamingových a kranasů. Také můžete potkat různé druhy chrochtalů a chňapaly žlutohlavé. 

Diver´s Heaven

Svah s měkkými a trvdými korály v 10 m přechází ve stěnu, která padá až do hloubky 35 m. Ve stěně je plno trhlin a malých jeskyněk. Zde jsou nejvíce k vidění perutýni, murény, netopýrníci a bodloci. Můžete potkat i želvu nebo napoleona.

Ostrov CABILAO

Ostrov CABILAO

Je vzdálen asi hodinu a půl lodí od naší základny. Jeho strmé stěny a korálové zahrady patří zcela jistě k nejlepším lokalitám na potápění v celé jihovýchodní Asii.

Lightshouse North

Korály porostlý písčitý svah, který končí v 45 m, kde přechází ve strmou stěnu až do hloubky 90 m. Zde jsou s pravidelností k vidění hejna barakud, tuňáků, manty a kladivouni.

Lightshouse West

Je korály porostlý mírný svah do cca 25 m a zde pak přechází ve stěnu končící v 40 m. Je zde mnoho měkkých i tvrdých korálů, kde jsou k vidění želvy, barakudy, tuňáci a napoleoni.

Ostrov PAMILACAN a SNAKE ISLAND

Ostrov PAMILACAN a SNAKE ISLAND

Pamilacan je asi 40 minut vzdálený ostrůvek. Dříve byl používán jako stanice lovu velryb. Ještě dnes jsou zde naštěstí občas vidět. Snake Island je podvodní ostrov a nachází se na cestě mezi Panglaem a Pamilacanem.

Snake Island

Podvodní ostrov na otevřeném moři nacházející se v hloubce od 12 m až do 40 m. Je zde velká šance potkat velrybího žraloka a delfíny. Korálové zahrady jsou bohužel mírně poničené nezákonným rybolovem za použití dynamitu. Nicméně na vás čeká krásný adrenalinový ponor, protože jak název napovídá, jsou zde k vidění spousty hadů (cca 20 ks) o délce 1 až 2 m.

Napoleon Reef

Dlouhá stěna do 45 m, kde se nachází obrovské kolonie gorgonií a měkkých korálů. Je zde taky dobrá šance na manty, delfíny a barakudy.

Ostrov CEBU - OSLOB

Žraloci velrybí (Whale Shark watching)
Lokalita, kde je 100% zaručen výskyt velrybích žraloků. Místo, kde žraloky můžeme pozorovat se nachází 10 km od města Oslob v jihozápadní části ostrova Cebu. Potápění se žraloky je zde poměrně novou záležitostí, začalo v roce 2011.

Podívejte se na video, které v Oslobu natočili potápěči ze ScubaZoo.